Az Aktakukac egyik legfontosabb funkciója a sablonok kezelése. Ennek segítségével adott dokumentum típusokat egyetlen kattintással létrehozhatunk a konkrét ügyhöz.
Sablonokat létrehozhatunk bármilyen dokumentumból, azonban a kezdéshez segítséget nyújthat néhány, általunk készített sablon. Ezek – kevés tartalmi eltéréssel – szinte minden praxisban előfordulhatnak, ezért célszerű ezekkel kezdeni a sablonokkal való ismerkedést.
- Fejléces papír
- Ügyfél értesítése kirendelt védő személyéről
- Pmt. adatlap
- Ügyvédi meghatalmazás (büntetőeljárás)
Hiszünk a közösségi munkában, ezért lehetőség van arra, hogy a kollégák – egymást segítve – beküldjék a saját sablonjaikat, amiket közzé teszünk. Ha elkészítettél egy hasznos sablont, küld el a sablon@aktakukac.eu címre, és rövid technikai ellenőrzés után itt közzétesszük. A legszorgalmasabb beküldőket egy hónap ingyen használattal ajándékozzuk meg!
Addig is válogass a már beküldött sablonokból. Segítsük egymás munkáját, és spóroljon mindenki időt!
- Ingatlannyilvántartási kérelem – 1 vevő esetén
- Ingatlannyilvántartási kérelem – 2 vevő esetén
- Kirendelési díjjegyzék minta 2018
Mivel a sablonok nem kizárólag saját munkák, így tartalmáért felelősséget nem vállalunk.
Hogyan kell használni a Sablonokat?
- Töltsd le a sablont (rá kell kattintani)
- Másold be a saját Aktakukac könyvtárába (aktainstall_windows/files/Sablon)
- Nyisd meg a dokumentumot és formázd saját dokumentumaidhoz
- Figyelem! Egyes formázások miatt a Word olyan elemeket tehet a dokumentumba, amik működésképtelenné tehetik a sablon
- Nyisd meg az Aktakukacot
- Eszközök
- Sablonok kezelése
- Új sablon
- Sablon kiválasztása (itt ki kell választani a file-t)
- Add meg a sablon nevét (ez a név fog látszani a listában, amikor keressük, praktikus a sablon több tulajdonságát megadni; pl.: ingatlan bejegyzési engedély 1 eladó 1 vevő). A program automatikusan a file nevét adja meg, azonban ezt megváltoztathatod.
- Add meg, milyen személyek szerepelnek a sablonban. A program automatikusan megkeresi a 3-as változókat, és felsorolja az általa talált személyeket. Ha olyan változót talált meg, akit nem személyként szeretnél definiálni, akkor töröld azt a „személyt”. Ha egy személyt nem talált meg, akkor az „Új személy” gomb megnyomásával adhatjuk hozzá. (Figyeljünk azért rá, ha valakit nem talált meg a program, akkor lehet, hogy valamit rosszul írtunk meg a docx fileban – pl. van egy elgépelés és Elado helyett Eldao-t írtunk). Ezeket személyeket tölti majd ki a program.
- OK gomb
- Nyiss meg egy konkrét ügyet és használja a sablon a használati utasítás szerint
- Új irat létrehozása
- Válasszuk ki a sablont
- Adjuk meg a személyeket
- Egy személy több személytípushoz is megadható a 3-as változók miatt (pl.: egy cégeljárásban egy személy lehet TAG és UGYVEZETO is, akkor mindkét személytípushoz ugyanazt a személyt adjuk hozzá)
- Irat szerkesztése
- A szerkesztés végén Wordben kattintsunk a Mentés gombra
- Az Aktakukac párbeszéd panelját OK gombbal zárjuk be (ezt követően már a program nem menti a dokumentum módosításait, amíg esetleg meg nem nyitjuk újra)
- Mentés adatbázisba – és a dokumentum megjelenik az ügy iratai között, mely bármikor tovább szerkeszthető
- Ha félkész iratként mentjük a dokumentumot, akkor a program külön jelöléssel látja el, hogy figyelmeztessen, még nincs kész